עורך דין ייפוי כוח מתמשך וחשיבות תפקידו

עורך דין ייפוי כוחאף אחד מאתנו לא יודע מה יוליד יום, לטוב אך גם לרע ואין מה לעשות כנגד העובדה שכולנו חשופים לבעיות דמנטיות שונות ובעיקר בגיל השלישי. 

מה שכן נמצא בידיים שלנו, היא האפשרות להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת מצבים שכאלו ואחת הפעולות בהן מומלץ לנקוט כחלק מאותה ההכנה היא פנייה אל עורך דין ייפוי כוח מתמשך. 

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם המעוניין בכך, לקחת שליטה על חייו ולקבל החלטות כשהוא עדיין נמצא בצלילות הדעת, לגבי זהות האדם אותו הוא מעוניין למנות כמיופה כוח. 

האדם אשר ייבחר למיופה כוח, יהיה רשאי ומוסמך לייצג את מי שמינה אותו בנושאים שונים, אשר יקבעו מראש. המינוי כמובן ייכנס לתוקף, רק אם וכאשר הממנה ייחשב כלא כשיר לדאוג לענייניו בעצמו. חשוב לציין, שעד לפני שנים רבות אפשרות שכזאת לא היוותה כלל כאופציה ולאדם אשר נחשב כבלתי כשיר לטפל בענייניו היה מתמנה אפוטרופוס, מבלי שלזה, הייתה האפשרות להביע את דעתו בעניין. כחלק מכך, ייפוי כוח מתמשך מהווה ללא כל ספק כזכות שמומלץ לנצל. 

הנושאים בהם עוסק ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך יעסוק בדרך כלל במספר נושאים שונים ובין היתר: 

• עניינים אישיים – מסמך הנוגע לרווחה האישית של הממנה, לצרכים היומיומיים ולמקום מגורים. 

• עניינים רפואיים – מסמך הנוגע לנושאים בריאותיים בלבד.

• ענייני רכוש – אופן הטיפול בכלל הנכסים, הכספים וההתחייבויות הפיננסיות. 

תפקידו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עורך דין ייפוי כוח מתמשך, יסייע למי שמעוניין בכך, לערוך את המסמך, בהתאם לדרישותיו ולצרכיו של הלקוח וכמובן, לוודא שיהיה לו תוקף משפטי. 

בנוסף, עורך הדין יוכל להעניק ייעוץ בנושאים חשובים הנוגעים לנושאים כמו: אופן הטיפול בנכסים, אופן השקעת הכספים, מתן הוראות לטיפול רפואי ומצבים בהם יעלה צורך להחליף את מיופה הכוח. 

בכדי ליהנות מכל התועלות אשר טמונות בשירותיו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, כאשר, יש לוודא שאותו עורך הדין אוחז בהסמכה ייעודית מטעם משרד המשפטים.