היתרונות של גירושים בהסכמה

גירושים בהסכמה גירושים הוא הליך מורכב ולא פשוט רגשית, עבור כל המעורבים בו, יחד עם זאת, גירושים בהסכמה מהווים סוג של "הרע במיעוטו" – בעיקר עם בני הזוג מצליחים לשמור על יחסים טובים ועל כבוד הדדי, לאורך כל תהליך הגירושים.

כולנו שמענו לא מעט סיפורים על זוגות שהגירושים שלהם הפכו לסאגה משפטית ארוכה ומורכבת, בגלל אי נכונות של אחד מהצדדים לנקוט בצעד זה, אשר טמנה בחובה הפסד כספי לא קטן והרבה כאב לב.

כך שכשני בני הזוג מסכימים על הגירושים השלב הבא, יהיה ליצור הסכם גירושין אשר לוקח בחשבון את האינטרסים של שני הצדדים וכמובן, מוסכם על שניהם. 

מטרתו של הסכם הגירושים הוא לספק מענה על קשיים ומחלוקות אשר נובעות מעצם הגירושין ועלולות לצוץ בעתיד הקרוב או הרחוק יותר.

מה כולל הסכם גירושין? 

הסכם גירושין נוגע בדרך כלל במספר נושאים מרכזיים והם: מתן ההסכמה לגט, פירוט על אופן חלוקת הרכוש בין שני בני הזוג, גובה דמי המזונות החודשיים, הסדרי ראיה והחזקת ילדים ובמקרים מסוימים נכללים גם בהסדר הסכמות לגבי חינוך הילדים. כאמור, ככך שהסכם גירושין יהיה מפורט יותר, כך הסיכוי למחלוקות ולמריבות בין בני הזוג המתרגשים, ילך ויפחת.

כך יוצא, שגם במקרה של גירושים בהסכמה, אחת הפעולות הראשונות שמומלץ לנקוט בהן, היא לפנות לעורך דין גירושין מנוסה ומקצועי – כאשר עורך דין שכזה, יוכל לסייע בעריכת ההסכם, תוך וידוא ששום פרט חשוב לא נשכח, הוא ידאג לנסח אותו בצורה משפטית ולהחתים את המתגרשים על מסמכים אשר בכוחם לתת תוקף לאותו ההסכם.

גירושים בהסכמה – לפרק את החבילה בצורה נעימה

גירושים בהסכמה, יכולים ללא ספק להקל גם על בני הזוג וגם על ילדיהם, כאשר, במקרים שכאלו, הליך הגירושין יהיה קצר יחסית וידרוש מינימום התערבויות חיצוניות.

כאמור, המעורבים היחידים בתהליך יהיו עורך דין גירושין ובית המשפט, אשר אמור לאשר את ההסכם ולהעניק לו את התוקף המשפטי הנדרש.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות הרבים של הליך גירושים בהסכמה וזקוקים לעורך דין מקצועי ומנוסה, אשר יסייע לכם בכך.