דגשים לבחירת עורך דין מקרקעין בפתח תקווה

עורך דין מקרקעין בפתח תקווה רכישת נכס, בית, דירה או כל נדל"ן אחר מהווים עסקאות מורכבות. טעויות שנעשות אפילו עוד לפני שלב חתימת החוזה עלולות לעלות בכסף רב. הדגשים הבאים יסייעו לכם לבחור עורך דין מקרקעין בפתח תקווה. כרוכשים או כמוכרים, קחו את הדברים הבאים לתשומת ליבכם. 

עורך דין מקרקעין בפתח תקווה שעוסק במקרקעין

אם חשבתם שכל עורך דין יוכל ללוות אתכם בעסקה מורכבת של מכירה, קניה, השכרה או חכירה, נבקש לתקן מיתוס נפוץ. מבחינה חוקית, כל עורך דין בארץ יכול ללוות גם עסקאות מקרקעין. אבל מבחינה מעשית, עורך דין מקרקעין בפתח תקווה יהיה מי שעוסק בתחום זה באופן שוטף ורציף. עורך דין שעוסק באופן שוטף למשל בדיני מסחר, בייצוג חשודים פליליים או במשפט אזרחי עשוי להיות איש מקצוע מעולה, אך חסר את ההבנה המספקת במקרקעין. 

ניסיון בתחום הרלוונטי, דוגמאות מהחיים 

לאחרונה סיפר עורך דין בכיר כי התבקש ללוות עסקת מקרקעין הכוללת קבוצת רכישה. עורך הדין, להפתעת הקבוצה, סירב לקחת על עצמו את הליווי המשפטי. דוגמא זו מגלה כי בתחומים ספציפיים למדי במקרקעין, כמו ליווי של קבוצות רכישה ופרויקטים מורכבים בנדל"ן, נדרש ניסיון וידע מאוד ספציפי. עדכוני הפסיקה והחקיקה העדכניים חייבים להילקח בחשבון. כך הדבר גם לגבי פרויקטים של התחדשות עירונית (כגון פינוי בינוי או תמ"א 38). 

מתי כדאי לפנות לעורך הדין 

לעורך הדין כדאי לפנות בשלב מוקדם ככל האפשר. דעו כי כל חתימה שנעשית ללא נוכחות של עורך דין עלולה לחייב אתכם בחיובים בלתי צפויים. למשל, אפילו חתימה על זיכרון דברים, לכאורה הסכמה ראשונית ולא חוזה מכר, עלולה לקבל פרשנות משפטית של חוזה לכל דבר. חשוב כי עורך הדין שלכם יעבור על סעיפי החוזה ויסיר מוקשים או טעויות. גם הגדרת הסעיפים השונים בחוזה עשויה להיות בעלת משמעות שכן יש סעיפים מרכזיים ויש סעיפים פחות מרכזיים. חיפשתם עורך דין מקרקעין בפתח תקווה עתיר ניסיון ויכולת? במשרדו של עורך הדין יצחק טפר תמצאו את השירות, האמינות והניסיון הדרוש לכם בדרך לרכישה או למכירת נכסים.