גירושין חלוקת רכוש, האם זה חייב להיות כל כך מסובך?

גירושין חלוקת רכושכל זוג שלישי במדינה מתגרש או צפוי להתגרש. זהו לא מספר קל לעיכול וצריך להתמודד עם המציאות. במסגרת כל הליך גירושין שהוא, נידונים מספר דברים. למשל, הסדרי הראיה (כמובן, אם ישנם ילדים משותפים), תשלומי מזונות וכן חלוקת הרכוש המשותף. האם באמת גירושין חלוקת רכוש חייבת להיות כל כך מסובכת? נציג משרד עורכי הדין יצחק טפר מסביר. 

האם זה השכל או הרגש 

תהליך גירושין היה מאז ומתמיד מלא אמוציות, לפעמים כעסים ורגשות סוערים ביותר. מוטב היה לו בני זוג היו מצליחים לשים את המחלוקות בצד ולקדם תהליך של שיח, שבו שמים דברים על השולחן בצורה אחראית ותוך הקשבה. אבל למרבה הצער, נושאים רגשיים אשר מתערבבים עם נושאים כלכליים עלולים להביא לפיצוץ. וכאשר מוסיפים לכך את המשקעים שבדרך כלל קיימים בין בני זוג פגועים שמתגרשים, בהחלט אפשר לצפות להרבה סיבוכים. השילוב של רגש שגובר על השכל עשוי להשפיע על השיח של גירושין חלוקת רכוש. אבל אפשר למנוע את הסיבוך או לפחות להתמודד איתו בצורה טובה יותר.  

גירושין חלוקת רכוש, איך מונעים את הסיבוך 

על מנת להפחית את גובה הלהבות, כדאי לזכור דבר מאוד פשוט. חלוקת הרכוש והדרך שבה יסתיים תהליך הגירושין, ישפיעו לא רק על ההווה אלא גם על העתיד של כל המעורבים. מאבק ממושך ללא תכלית עלול להשפיע על הילדים ועלול לגרום לרגשי מרירות שסוחבים עוד ועוד. ניתן להצביע על כמה דברים שיכולים להכניס יותר סדר, איזון ורוגע לתהליך:

1. הסכמי ממון או הסכמי טרום נישואין – אלה הסכמים שמסדירים את חלוקת הרכוש, בצורה מוסדרת ומוסכמת, ללא חשש מחיכוכים או עימותים. 

2. גישור – תהליך שמסייע לשני הצדדים להגיע לעמק השווה, בכל הנושאים החשובים הנידונים בפרידה וגירושין. 

3. פניה לעורך דין המתמחה בטיפול בגירושין וביצוע חלוקת רכוש הוגנת, תוך שימת לב לאינטרסים ולאיזון ראוי בין הצדדים. 

למידע נוסף אודות גירושין חלוקת רכוש, איזון משאבים והתמודדות עם פרידה בצורה נבונה ומועילה, פנו למשרד עו"ד טפר.